News

Unge hoder, nye perspektiver: møt Daniel og Jesper, våre interns høsten 2025

Skrevet av Andreas Amdal Østerem | Aug 26, 2025 11:47:55 AM
Hos Nordic Edge tror vi på kraften i koblinger mellom næringsliv, offentlig sektor og akademia. Sammen skaper vi rom for nye løsninger, men like viktig er det å gi unge talenter muligheten til å prøve seg i skjæringspunktet mellom innovasjon og praksis.

Universitetene er en uvurderlig kilde til nye ideer, perspektiver og talenter, og koblingen mellom forskning og næringsliv er helt avgjørende for å utvikle smarte og bærekraftige løsninger.

Denne høsten har vi gleden av å ønske Daniel Knutsen og Jesper Aguilera velkommen som interns hos oss. Disse to representerer ikke bare neste generasjon fagfolk innen teknologi, samfunn og organisasjon, men også den nysgjerrigheten, lærevilligheten og engasjementet som gjør at Nordic Edge kan fortsette å være en brobygger for innovasjon


Bilde: Daniel Knutsen og Jesper Aguilera

Daniel Knutsen – når samfunn møter teknologi

Daniel (24) kommer fra Sauda og bor nå i Stavanger. Han tar en master i Digital Society and Societal Transformations ved Universitetet i Stavanger, et studium som handler om hvordan teknologi påvirker både individer og samfunn. Fra før har han en bachelor i statsvitenskap, og har vært aktiv i linjeforeninger og som styreleder for studentbaren Tappetårnet.

Jeg har alltid hatt en interesse for politikk, samfunn og teknologi, og i masteren min har jeg fått muligheten til å kombinere disse områdene, sier Daniel.

Motivasjonen for å søke seg til Nordic Edge var klar:

Nordic Edge er et knutepunkt mellom industri, innovasjon og samfunn. Klyngemodellen og synergieffektene på tvers av medlemsbedrifter virket veldig spennende for meg. Jeg gleder meg spesielt til å bidra inn i Agritech-klyngen med workshops og arrangementer, og ikke minst den direkte kontakten med bedrifter.

Han håper å bruke den analytiske bakgrunnen sin til å utvikle ferdigheter innen prosjektarbeid, samarbeid og kommunikasjon, og ser internshipet som en sjanse til å oppleve innovasjon i praksis.

Daniel beskriver seg selv som analytisk, vennlig og tilpasningsdyktig. Han motiveres når arbeidet har en reell betydning, enten for kollegaer eller samfunnet. Om fem år håper han å jobbe i skjæringspunktet mellom teknologi, samfunn og innovasjon, med prosjekter som skaper verdi i hverdagen til folk.

Bilde: Daniel Knutsen

Jesper Aguilera – endring som drivkraft

Jesper (24) tar master i Endringsledelse ved UiS, hvor han særlig er opptatt av organisasjoners evne til å tilpasse seg kontinuerlige samfunnsendringer. Han er fascinert av hvordan kunstig intelligens kan kombineres med endringsprosesser, og beskriver seg selv som jovial, lærevillig og ydmyk. Hovedsakelig så skal han bistå med å gjøre Nordic Edge Expo enda bedre ved å kartlegge og utforske mulighetene for forbedring. Les mer om expo 

Veien til Nordic Edge startet på UiS sitt «Lykketreff»-arrangement: – Jeg hadde ikke hørt om Nordic Edge før, men på Lykketreff fikk jeg en god prat med teamet her. Det ga mersmak, og jeg bestemte meg for å søke. Utrolig nok fikk jeg plass!

For Jesper handler internshipet først og fremst om å lære:

Jeg ønsker å skaffe meg en bredere forståelse av endringsprosesser i praksis. Hvordan tilpasser Nordic Edge seg endringer, både i hverdagen og på lang sikt. Det å bygge en bro mellom akademia og arbeidslivet er utrolig viktig for meg.

Han blir inspirert av kompetansen rundt seg:

Inntrykket mitt er at dette er en ekstremt dyktig gjeng. Jeg blir fascinert av å høre Gunnar snakke om Agritech og alt annet – med et engasjement som virkelig smitter. Det er som jeg har de beste sitteplassene på kinoen og en film av alle de innovative løsningene spilles for meg til å lære.

Når han ser fremover, er motivasjonen tydelig:

Jeg ønsker å bli så dyktig at jeg kan være en trygg og ettertraktet ressurs. Målet mitt er å absorbere så mye lærdom som mulig her, og ta med meg erfaringene videre. Avslutter Jesper.

 

Bilde: Jesper Aguilera

To interns, én felles visjon

Selv om Daniel og Jesper kommer fra ulike fagfelt, deler de samme drivkraft: nysgjerrighet, vilje til å lære og et ønske om å skape reelle endringer. Hos Nordic Edge vil de bidra inn i prosjekter som kobler mennesker, teknologi og samfunn, og samtidig lære hva det vil si å arbeide i en dynamisk klynge.

Vi er glade for å ha dem på laget, og ser frem til å følge reisen deres videre. For i møtet mellom unge hoder og etablerte aktører, formes løsningene som vil gjøre byer, landbruk og samfunn smartere og mer bærekraftige.

Velkommen til Nordic Edge, Daniel og Jesper! Bli enda mer kjent med de i videoen under her, hvor de får 10 kjappe spørsmål: